Postani član

Zaslužujete ekskluzivan i kvalitetan sadržaj.

Neočekivana završnica: Bayern porazom otvorio put Borussiji da osvoji titulu prvaka Njemačke

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Nogometaši RB Leipziga savladali su Bayern 3:1 na gostovanju u Minhenu u utakmici 33. kola njemačke Bundeslige i tako omogućili Borussiji Dortmund da s dvije pobjede u posljednja dva nastupa prekine desetogodišnju dominaciju Bavaraca.

Bayern je danas poveo golom Gnabryja u 25. minuti, ali su gosti iz Leipziga napravili veliki preokret u drugom poluvremenu.

Prvo je za 1:1 pogodio Laimer u 65. minuti, a onda su gosti do pobjede došli golovima iz penala.

Nkunku je bio uspješan s bijele tačke u 76. minuti, a deset minuta kasnije Sommera je iz penala savladao i Szoboszlai za konačnih 3:1.

Bayern još uvijek ima bod prednosti pred Borussijom, ali ekipa iz Dortmunda sada ima sve u svojim rukama. Bavarcima za 11. naslov zaredom ostaje još nada da će i Borussia napraviti neki kiks – sutra na gostovanju u Augsburgu ili u posljednjem kolu, kad će na svom stadionu ugostiti Mainz.

Bavarci će u posljednjem kolu gostovati u Koelnu. RB Lepzig je pobjedom na Allianz Areni osigurao mjesto u Ligi prvaka za narednu sezonu jer je sa 63 boda nedostižan za Union Berlin i Augsburg koji su na 59 bodova.