Mladost poražena od Zrinjskog 0:3

Dana 07.05.2016. godine odigrana je pretposljednja prvenstvena utakmica BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine, gdje je u Kaknju Mladost dočekala Zrinjski iz Mostara. Zrinjskom je u ovoj utakmici bila potrebna pobjeda kako bi osigurali naslov prvaka naše države.

Od samog starta utakmice Zrinjski je dopustio Mladosti da imaju veći posjed lopte, te su igrači Mladosti stvorili par prilika međutim nije bilo promjene rezultata. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 0:1, pogotkom Mešanovića iz osamnaeste minute.

Drugo poluvrijeme je bilo dosta identično kao i prvo, Mladost je ponovo imala par dobrih šansi koje nisu iskoristili, da bi u šezdesetsedmoj minuti Mešanović ponovo bio strijelac, ali ovog puta iz kaznenog udarca. Poslije drugog gola Zrinjskog tempo utakmice je opao, da bi Bilbija devet minuta poslije pogotka Mešanovića pogodio i tako potvrdio pobjedu Zrinjskog.

Narednu utakmicu Mladost gostuje u Zenici kod Čelika, dok Zrinjski dočekuje Slobodu.