Mladost odličnom igrom savladala Metalleghe BSI 3:2

Nakon dva remija u novoj sezoni BHTelecom Premijer lige, Mladost je tek u trećem kolu igrala na domaćem terenu i upisala prvu pobjedu ove sezone.

Mladost je već u desetoj minuti stigla do pogotka, nakon udarca Husića, Fejzić je odbranio te na odbijenu loptu natrčao Asanović i pogodio za 1:0. Igrala se dvadesettreća minuta, kada poslije kornera na odbijenu loptu natrčao Brkić i sa šesnaest metara pogodio za 2:0. Na samom kraju prvog poluvremena Radulović je pogodio za 2:1.

Nakon šesnaest minuta igre u drugom poluvremenu Brkić postiže svoj drugi pogodak na današnjoj utakmici te dovodi Mladost u prednost 3:1. Metalleghe je uspjeo smanjiti u posjednjoj minuti nadoknade utakmice, kada je iz slobodnog udaraca pogodio Radulović.

Već u srijedu se igra novo kolo BHTelecom Premijer lige, Mladost ide u goste aktuelnom osvajaču Kupa BiH ekipi Radnika, dok Metalleghe BSI ponovo ide na gostovanje, ekipi Viteza.