Loša partija ekipe Kaknja: Porazili prvaka pa izgubili od ekipe iz Donjeg Vakufa

Večeras u Sportskoj dvorani u Donjem Vakufu pred oko 1000 gledalaca odigran je susret između KK „Promo“ Donji Vakuf i KK „Kakanj“ Kakanj.

U okviru petog kola muškog košarkaškog prvenstva ekipa Kaknja upisala je poraz u Donjem Vakufu rezultatom 79:75.

Iako su Kakanjci u posljednje vrijeme imali jako dobre igre, posebno se ističe pobjeda protiv prvaka HKK „Široki“ a zatim rezultatom 83-90 deklasirali ekipu Mladosti, večeras su pokazali sasvim drugačiju igru.

Prva četvrtina za izjednačenim rezultatom nije naslućivala ovakav završetak, već u drugoj ogromna razlika od sedam poena demotiviralo je ekipu Kaknja.

Nakon što je Šabić konsolidirao svoje redove Kakanjci u trećem dijelu susreta dovode do neizvjesnosti  sustizanjem konačnog rezultata 55:55.

Zadnjih trideset odlučujućih minuta igre ekipa Kaknja nije iskoristila kako bi došla do treće pobjede u nizu.

U narednom kolu “Promo” u goste po četvrtu pobjedu ide ekipu “Mladosti”, dok će ekipa Kaknja kod kuće naredne subote dočekati košarkaše “Vogošće”.