Liga 12: Kakanjci utišali Mejdan

Košarkaši Kaknja sasvim zasluženo odnose puni plijen iz tuzlanskog Mejdana.

Izabranici Josipa Pandže u svim segmentima su nadigrali domaću Slobodu i slavili pobjedu 82:87 (17:28, 20:24, 21:20, 23:15).

Od samog početka meča Kakanj je bio u vodstvu, a već nakon 12 minuta igre bilo je 18:39 za goste. Sloboda nikako nije pronalazila rješenje za gostujuću čvrstu odbranu, brze kontre i srčanu igru kod postavljenog napada. Sa velikim brojem situacija dva na dva i boljim skokom, kontrolisali su meč. U 25. minuti susreta Tuzlaci dolaze na -10 (49:59), no brzopleto griješe što Kakanj koristi da se ponovo odlijepi na pristojnu razliku (58:72).

Trener domaćih Vladimir Mićanović tražio je idealnu petorku i pronašao je tek u zadnjim minutama meča. Sa 60:74, razliku su istopili na 78:80 trojkom Hasandića, te stigli na pola koša razlike 80:81. Delalić trojkom umiruje Mejdan za 80:84, a nakon serije prekršaja i slobodnih bacanja Kakanjci zasluženo slave 82:87. (J.Jeremić/Faktor.ba)