Košarkaši Kaknja minimalnim rezultatom poraženi od ekipe Širokog

KK Kakanj poražen uprkos velikom trudu

Košarkaši Kaknja izgubili su od Širokog s  80:82, u susretu 17. kola Prvenstva BiH za muškarce.
Kakanj je bio nešto slabiji protivnik u prve dvije četvrtine susreta, na odmor su otišli rezultatom 32:40.
Treća četvrtina donijela je ravnopravan odnos snaga na terenu,  košarkaši Kaknja su pojačali tempo i sjajnim nizom dostigli rezultat Širokog te isti okrenuli u svoju korist. Tijesna borba vodila se između ove dvije ekipe u zadnjoj četvrtini susreta.

Ipak, kakanjski košarkaši nisu imali snage sačuvati rezultat do kraja susreta te su poraženi minimalnim rezultatom od 80:82.
Susret je također obilježen i velikim nezadovoljstvom domaćih navijača zbog suđenja sudija Harisa Bijedića, Nikšića i  Mirze Pale,  a Josip Pandža trener Kaknja,  dobio je isključenje kao i Mirza Demir kondicioni trener Kaknja.
Kakanjskom kolektivu bio je to prvi poraz nakon dvije uzastopne pobjede protiv ekipa Bosne Royal i Vogošće.