Kakanjski odbojkaši osvojili Kup FBiH!

Odbojkaši OK Kakanj 78 sinoć su u Kalesiji osvojili titulu pobjednika Kupa FBiH pobijedivši domaću Bosnu.

U sjajnoj odbojkaškoj atmosferi pred krcatom dvoranom MŠSC Kalesija Kakanjci su slavili rezultatom 3:1 u setovima.

Kakanjski odbojkaši su imali vodstvo većim dijelom prvog seta koji su završili u svoju korist rezultatom 25:21.

Imali su Kakanjci vodstvo i u drugom setu, no domaća ekipa nošena velikom podrškom publike uspjela je preokrenuti rezultat i slaviti sa 25:23.

Ipak, u trećem setu kakanjski tim pokazuje fizičku i taktičku nadmoć na samom startu, a set završava rezultatom 25:17. Slična priča desila se i u četvrtom setu koji je završen rezultatom 25:16 za Kakanjce.

Uslijedila je dodjela pehara, medalja i nagrada za najbolje igrače.

Za najboljeg korektora izabran je Jasmin Požegić iz ekipe OK Bosna Kalesija, dok je najbolji libero Sejdin Mustafić, najbolji tehničar Armin Fejzović, najbolji srednjak Danilo Ružić i najbolji primač Muris Krivokapa, svi iz ekipe OK Kakanj.

Nagrade najboljim igračima uručio je Bajro Suljkanović ispred Uprave OK Bosna Kalesija. Srebrene medalje igračima Bosne uručio je predsjedavajući OV Kalesija dr. Enes Idrizović, zlatne medalje dodijelio je igračima Kaknja predsjednik Odbojkaškog saveza FBiH Miloš Jelčić.

Pehar pobjedniku finala Kupa FBiH uručio je općinski načelnik Sead Džafić koji je bio i generalni pokrovitelj odigravanja ove utakmice.

Treba pohvaliti sjajnu organizaciju utakmice, izvanrednu odbojkašku atmosferukoju su omogućili federalni odbokšaki savez, domaćini i publika.

Kakanjski tim ovom je pobjedom ostvario prvi cilj Uprave kluba.

Kakanjci su ostvarili plasman u završnicu Kupa BiH gdje će se u polufinalu sastati sa ekipom banjalučkog Borca.