Kakanjci sa publikom potopili ekipu Zrinjskog iz Mostara

Odigrana je utakmica 1. kola Lige za prvaka (Liga 6) između košarkaša Zrinjskog iz Mostara i domaćina  KK Kakanj.

Prva četvrtina odigrana  je pod ubjedljivim vodstvom Kakanjaca među kojima je briljirao Milivoje Božović, ista je završena rezultatom 23:19.
Već u drugoj četvrtini došlo je do borbe za svaki poen, u 4’ gosti su prvi put povećali prednost na 28:30.
Druga četvrtina završena je u korist ekipe Kaknja rezultatom 47:44.
Kako se treći period utakmice bližio kraju tempo igre se povećavao, ipak Kakanj je uspio zadržati minimalno vodstvo od 59:58.
Vrlo napeta igra u zadnjoj četvrtini, kada je Zrinjski uspio ponovo preokrenuti rezultat u svoju korist, ali to je bio razlog više da ekipa Kaknja poveća pritisak i poveća rezultat na 72:68.
Uz skandiranje nevjerovatne kakanjske publike Kakanjci su izvojevali pobjedu na konačnih 81:76.

Košarkaški portal Bhbasket četvrtu godinu zaredom dodijelio je Trofej Bhbasketa -u regularnog dijela prvenstva BiH. Ovogodišnji laureat je prvotimac KK “Kakanj” Milivoje Božović, kome je Trofej Bhbasketa uručen prije večerašnje utakmice 1.kola Lige za prvaka BiH između Kaknja i Zrinjskog.