Kakanj pred “domaćom” publikom savladao Sparse u Sarajevu

Derbi kola Lige 12 odigran je večeras u prepunoj Skenderiji i više nego zasluženo pripao košarkašima Kaknja.

Prva četvrtina donijela je ravnopravnu igru sa obe strane, ali su Sparsi zavšili ovu četvrtinu sa 3 poena prednosti.

U drugu četrvtinu Kakanjci su ušli dosta bolje i konstantno napadali te su na kraju okrenuli rezultat i na poluvrijeme otišli rezultatom 32-38.

Nakon odmora ekipa Kaknja je nastavila u istom ritmu kao što su otišli na odmor, te su u završnu četvrtinu krenuli sa 11 poena prednosti.

Završna četvrtina nije puno toga promijenila te su košarkaši Kaknja slavili sa 60:69.

“Ovo je nešto nevjerovatno, zadržali smo prvu poziciju, pobijedili smo Sparse u Sarajevu, idemo u Ligu 6 i nadam se da ćemo i tamo dogurati do polufinala.” – rekao je naš portal kapiten ekipe Kaknja Aldin Muflizović.

Mora se istaći ogromna podrška navijača koji su došli iz Kaknja, kao i podrška navijačke skupine „Green Firm ‘06“ koja je organizovano došla na utakmicu te neprekidno navijala tokom cijele utakmice. Utakmicu je pratio i načelnik Kaknja Nermin Mandra koji nije krio zadvoljstvo nakon pobjede te se fotografisao sa navijačima poslije utakmice.