Gradski derbi ispunio očekivanja !! ( FOTO GALERIJA )

Derbi susret 17. kola Prve lige Federacije BiH odigrali su u Doboj Kaknju ekipe Mladosti i Rudara iz Kaknja, a na kraju je domaći tim slavio pobjedu rezultatom 1:0.

Stadion u Doboj Kaknju je bio ispunjen do posljednjeg mjesta, a domaći fudbaleri su na kraju donijeli radost svojim navijačima.

Do vodstva su stigli već nakon osam minuta igre. Haris Dilaver je pogodio za prednost od 1:0.

Prvo poluvrijeme donosi još nekoliko pokušaja. Međutim, rezultat se do poluvremena nije mijenjao, te je ostalo 1:0.

Nastavak donosi još jednu dobru priliku Dilavera. Mladost je zatim imala i dvije velike prilike preko Rizvanovića. Nakon dosuđenog penala prvo mu je golman gostiju odbranio, a zatim je igrač Mladosti pogodio stativu.

Do kraja susreta je ostalo 1:0, te je Mladost stigla do velika tri boda u borbi za Premijer ligu.

SVE FOTOGRAFIJE POGLEDAJTE KLIKOM OVDJE

Prva liga FBiH, 17. kolo:

Mladost – Rudar 1:0

Mladost: Šabić, Hrvat, Gačan, Hasanović, Dilaver, Šišić, Hasić, Hrelja, Rizvanović, Džafić, Savić

Rudar: Hadžić, Kim, Spahić, Kulović, Dželo, Topalović, Gafurović, Dučić, Šinik, Vasilić, Čizmić

Dilaver: Bili smo bolji i zasluženo osvojili tri boda

Junak gradskog derbija bio je 25-godišnji Haris Dilaver, koji je u devetoj minuti postigao pogodak za vodstvo Mladosti 1:0, taj se rezultat nije mijenjao do kraja utakmice, te su na kraju domaćini osvojili sasvim zasluženo tri boda, koja su ih lansirala na prvo mjesto na tabeli zajedno s Goraždem, tako da obje ekipe sada imaju po 34 boda.

Nakon današnjeg derbija, kontaktirali smo i strijelca jedinog gola Harisa Dilavera, koji je za SportSport.ba kazao nešto više o današnjem derbiju.

“Bilo je prekrasno biti sudionik današnje utakmice, koja je bila sigurno za Premijer lige, sjajna atmosfera, ispunjene tribine i korektno ponašanje svih aktera derbija. Mi smo prije utakmice najavili da ako želimo u Premijer ligu, ne smijemo gubiti bodove na domaćem terenu, Rudar nas je pobijedio u prvom dijelu sezone, ali sada smo mi mnogo jača ekipa i danas smo im na pravi način uzvratili za taj poraz. Pobjeda je danas veća od tri boda, kada smo saznali da je Goražde kiksalo na domaćem terenu, tako da smo se sada izjednačili bodovno na vrhu tabele. Zadovoljan sam i sretan što je baš moj pogodak odlučio današnji derbi, ali uspjeh je svakako čitave ekipe, koja je danas odigrala na veoma visokom nivou”, govori sjajni Zeničanin.

Do kraja prvenstva ima još mnogo, ali nekoliko će ekipa voditi borbu za Premijer ligu.

“Nikada nije bila neizvjesnija Prva liga, čak pet klubova je u igri za ulazak u viši rang, ali mislim da su pored nas najozbiljniji kandidati Goražde, Bratstvo i Metalleghe, ali ne smijemo otpisivati ni Radnički koji ima sjajnih pojedinaca. Do kraja prvenstva će se voditi velika borba, a mi se nadamo da ćemo prvi proći kroz cilj”, kazao je za SportSport.ba najbolji strijelac ekipe u ovoj sezoni Haris Dilaver, koji je protivničke mreže u dosadašnjem dijelu prvenstva tresao sedam puta.