Dvadeset i sedam medalja za Taekwondo klub "Nur"

U  nedjelju 01.06.2014. godine u Vogošći je održan  drugi međunarodni taekwondo turnir za mlađe kadete, kadete, juniore i seniore “Vogošća open 2014”.Na turniru je natupilo 250 takmičara iz 12 klubova. Taekwondo klub “NUR” Kakanj je nastupio sa 32 takmičara u svim konkurencijama, a borci  našeg kakanjskog kluba pokazali su sjajnu formu osvojivši 27 medalje i to 15 zlatnih,7 srebrenih, i 5 bronzanih medalja.

Zlato su osvojili: Šemsa Silajdžić,Fatima Ademi ,Lamija Ganić,Emina Safundžija,Mirzet Delibašić,Amina Grahić,Mubina  Mrkonjić,Merjema Fejzić,Ilhana Kovačević,Zejneb Ademi,Emir Goralija,Faruk Čaluk,Evelin Piljug,Alen Palić,Šejla Vehab

Srebrni su bili: Adnan Mašić,Emra Helja,Adi Šehagić,Muhamed Ademi,Harun Škulj,Anes Kovač,Denis Vučić.

Bronzom su se okitili: Nađa Penjić,Muhamed Ganibegović,Harun Vehab ,Adna Berbić ,Vedad Šemić.

Na kraju takmičenja proglašene su  i najbolje ekipe u ukupnom plasmanu , a klub je bogatiji za još tri pehara. Taekwondo klub “NUR” je na ovom turniru zauzeo drugo mjesto u ukupnom plasmanu. Jedan  pehar  otišao je u ruke Ilhane Kovačević koja je izabrana za najbolju  mlađu kadetkinju,a drugi  pehar otisao je u ruke  Emine Safundžija koja je izabrana za najbolju seniorku turnira.

“Presretan sam i čestitam svim svojim takmičarima  na sjajnom rezultatu i osvojenim medaljama  na ovom turniru održanom u Vogošći.Već 22 juna očekuje nas još jedan međunarodni turnir u Bugojnu , zatim polaganje učeničkih i crnih pojaseva”, rijeći su trenera Halima Fejzića