Bundesliga: Spahiću i Bičakčiću po 90 minuta, Ibišević isključen nakon 18 minuta

Napadač bh. reprezentacije i Herthe Vedad Ibišević isključen je u porazu svog tima od Schalkea od 2.1. Vedator je ovaj meč završio već nakon 18 minuta igre, nakon što je s leđa žestoko startovao na Maxa Meyera, pa mu je sudija dao direktni crveni karton.

Poraz u sudijskoj nadoknadi
Prošli put kada je Ibišević pocrvenio, dobio je suspenziju od pet mečeva, nakon čega je njegova forma krenula silaznom putanjom, te gotovo dvije godine nije uspio postići gol u Bundesligi.
Vratio se starim navikama prelaskom u Herthu, a niz golova nastavio je i u dresu reprezentacije (pogodio protiv Velsa) i nadamo se da ovo isključenje neće ostaviti traga na njemu.
Inače, Chhalke je poveo golom Hoewedesa u 27. minuti, a poravnao je Calou u 73. Ipak, domaći do pobjede stižu golom Meyera, koji je pogodio u drugoj minuti sudijske nadoknade.
Sead Kolašinac, koji je propustio duele reprezentacije BiH zbog povrede, cijeli susret proveo je na klupi za rezervne igrače.
U ostalim mečevima, Bayern je niz pobjeda nastavio i na gostovanju kod Werdera, gdje je slavio sa 1:0, golom Müllera, dok su HSV i Bayer podijelili po bod, odigravši 0:0.
Nekadašnji igrač apotekara – Emir Spahić, odigrao je cijeli meč protiv svojih bivših suigrača.

Hat-trick Krusea
Svih 90 minuta na terenu je proveo i Bičakčić, a njegov Hoffenheim poražen je rezultatom 4:2 na gostovanju kod Wolfsburga. Već nakon 41. sekunde igre, vukovi su poveli golom Krusea, a šest minuta poslije na 2:0 povisio je Dost.
Ipak, Hoffenheim uspjeva poravnati na 2:2 i to pogocima Toljana (29) i Schmida (54), nakon čega je u brzinu više prebacio Kruse, koji sa još dva pogotka u 62. i 83, donosi Wolfsburgu tri boda.
Darmstadt je bez Marija Vrančića u sastavu, sa 2:0 slavio protiv Augsburga na gostovanju, dok je Borussija iz Dortmunda identičnim rezultatom savladala Mainz.  (Oslobodjenje.ba)