Bosna preko Ikonića i Vasiljevića došla do pobjede

Nakon pobjede protiv Sparsa, Kakanj je ponovo išao na gostovanje u Sarajevo, ali ovaj put Bosni Royal Jelly.

Prvo poluvrijeme bilo je dosta uzbudljivo gdje su obje ekipe stvorile dosta šansi, ali se na poluvrijeme otišlo sa pola koša prednosti za Kakanj 39:40.

Drugo poluvrijeme, u trećoj četvrtini Bosna je uspjela preko Ikonića i Vasiljevića doći do prednosti, te su znalački prednost iskoristili i sačuvali do kraja utakmice. Konačan rezultat večerašnjeg duela glasio je 89:79 u korist Bosne.

Sjajna utakmica za gledati, dostojna derbija, veliki broj poena. Večeras smo zasluženo pokazali da smo u vrhu tabele. Naša šansa je bila u prvom poluvremenu gdje smo trebali otići na odmor sa više poena prednosti. U trećoj četvrtini Bosna se razigrala, te su preko Ikonića i Vsiljevića napravili prednost”- kazao je trener Kaknja poslije utakmice, Josip Pandža.

Moramo istaći da je Kakanj imao zaista veliku podršku sa tribina.