Azra Goga ponovo u foksu: Ubjedljiva pobjeda nogometašica Čelika u Zenici

Uokviru 6.kola u Prvoj ženskoj nogometnoj ligi Federacije BiH, sezona 2017/2018, nogometašice Čelika bile su domaćini ekipi ŽN/FK Mostar iz istoimenog grada. Završeno je zasluženom pobjedom nogometašica zeničkog Čelika.

Utakmica je odigrana na „B“ terenu stadiona na Kamberovića polje sa plastičnom podlogom pred oko 30-ak gledalaca po prohladnom i vjetrovitom vremenu, koje je poprilično ometalo normalan tok igre.

Nogometašice Čelika zabilježile su treću pobjedu u ovom prvenstvu i to protiv ekipe Mostara, koja zauzima posljednje mjesto na tabeli. Tokom cijele utakmice domaće igračice su imale više od igre, što je rezultiralo ovom ubjedljivom pobjedom. Gošće su u nekoliko navrata zaprijetile, ali je to osujetila odlična golmanica Čelika, Sedina Begović-Mujčinović, iako je veći dio utakmice branila povrijeđena. Prva dva gola postigla je Azra Goga u 8. i 43.minuti, što je bio i rezultat od 2:0 u 1.poluvremenu. U drugom poluvremenu igračice Čelika su nastavile su u istom ritmu i sa dva nova gola preko Ilme Durmo u 68. i 83.minuti potvrdile pobjedu za konačnih i zasluženih 4.0 u korist Zeničanki.

U 7.kolu (zadnje kolo jesenjeg dijela prvenstva) nogometašice Čelika idu u goste ekipi Mladosti iz Nević Polja kod Novog Travnika.