Amel Tuka bronzani u Amsterdamu

Amel Tuka čovjek koji je proteklih dana oduševio domaću sportsku javnost naastupima na Europskom atletskom prvenstvu u Cirihu osvojio je večeras u Amsterdamu 3. mjesto u trci na 800 metara na mitingu “Flame Gamas”.

Amel je kroz cilj prošao u vremenu 1:47,16. “Bilo je jako teško zbog hladnoć. Na stadionu je bilo 10-tak stepeni. Zato ni rezultati nisu bili baš nešto posebni”, za Sportzdk.ba iz Amsterdama rekao je Amel Tuka.

Ono što svakako raduje, jeste da je Amel u najvećem holandskom gradu pobijedio Artura  Kuciapskog, Poljaka koji je prije sedam dana osvojio 2. mjesto na Europskom prvenstvu u trci na 800 metara u kojoj je Amel bio šesti!

Pobjednik u Amsterdamu je Ronald Musagal iz Ugande (1:46,54), dok je drugo mjesto osvojio Andre Olivier iz Južne Afrike (1:46,81). Amel Tuka iz Holandije odlazi u Italiju gdje će se pripremati za nastup na zagrebačkom “Hanžeku”, 2. septembra.