II. Otvoreno prvenstvo F BiH: Taekwondo klub “Centar” ostvario zapažene rezultate

U subotu 23.04.2016. godine je održano drugo po redu Otvoreno prvenstvo Federacie BiH u Posušju.
Na ovom takmičenju učešće je uzelo 415 takmičara iz 29 klubova iz Hrvatske i Bosne i Hercegovine u sportskim borbama i formama (poomsae). Taekwondo klub “Centar” Kakanj je na ovom prvenstvu Federacije nastupio sa osam takmičara u kategorijama mlađi kadeti, kadeti i juniori.
Na ovom jakom prvenstvu sa puno prijavljenih takmičara u svim kategorijama takmičari su imali težak zadatak doći do nekog od plasmana, te se Centar okitio sa pet medalja od kojih su: dva zlata, dva srebra i jedna bronzana medalja.

13062047_1111980228852882_2496626782416493335_n

Dva prvaka federacije koji su se okitili najsjajnijim odličjem su: Muhamed Čaluk , Veronika Bojić
Dva viceprvaka odnosno drugo mjesto i srebrene medalje osvojili su: Nives Bojić, Mehmed Čaluk i treće mjesto, bronzanu medalju je osvojio Hamza Brkić.
Treba istaći borce koji su uprkos dobrim borbama i tijesnim rezultatima ostali bez plasmana a to su: Mario Bojić koji je pobijedio jednu borbu, Anes Čosić je izgubio 8:7 od takmičara kojeg je naš Muhamed u finalnoj borbi savladao i Tarik Hadžić izgubio rezultatom 8:6, od takmičara koji je također savladao i Mehmeda u borbi za zlato.
Klub je zadovoljan zadovoljan postignutim rezultatima te u nastavku takmičarske sezone očekuju nastup na Fojnica Open-u koji će se održati 06. juna ove godine.