12 medalja i 2 ekipna plasmana za kakanjski taekwondo klub Rudar

Na Međunarodnom taekwondo turniru Fojnica Open 2019.,održanom u nedjelju 2. juna, kakanjski taekwondo klub Rudar  osvojio je ukupno 12 medalja.

Na turniru je nastupilo preko 300 takmičara iz 4 države.

Rezultati koje su borci Rudara ostvarili su sljedeći:

Zlatne medalje osvojili su: Adin Grahić, Benjamin Husagić, Denis Terzić, Sanin Bjelopoljak, Lana Hadžić, Sajra Karamuja, Zerina Tosuni, Mirzet Delibašić.

Srebrene medalje osvojili su: Adnan Mašić, Ahmed Velispahić, Ensar Grahić.

Bronzanu medalju osvojio je Edin Kadrić.

Na kraju turnira klub je zauzeo treće ekipno mjesto za kategoriju vrtićanaca, prvo ekipno mjesto za seniore, dok je Mirzet Delibašić proglašen najboljim seniorom turnira.

Ekipu kr predvodio trener Adnan Kozlo, a u ulozi sudije ispred ovog kluba bila je Šemsa Silajdžić.