U 28. kolu Premijer lige BiH Sarajevo je zahvaljujući golovima Benke pobijedilo Mladost.

Za Sarajevo su od prve minute današnje utakmice zaigrali Pavlović, Kadušić, Rustemović, Kovačević, Duljević, Okić, Almir Bekić, Emerson, Mihojević, Harba i Benko, a za domaće su nastupili Lučić, Hrvat, Gačan, Kobilica, Dilaver, Hrelja, Pašagić, Kovač, Milisavljević, Ramović i Isaković.

Prvi su zaprijetili domaći preko Rustemovića koji je uputio neprecizan udarac s distance u 3. minuti. U 6. minuti je pokušao Benko sa otprilike 16 metara, ali je njegov šut odbranio golman Mladosti Lalić. Igrala se 11. minuta kada je oštar centaršut u kazneni prostor gostiju uputio Almir Bekić, bilo je opasno, no, Lalić je dobrom reakcijom otklonio opasnost. Bordo ekipa je od prve minute bila konkretnija od protivnika u želji da postigne pogodak.

U 15. minuti je Harba pronašao Duljevića koji je dugo tražio poziciju za udarac, što je odbrana Mladosti iskoristila i spriječila opasnost. Pokušaj Benke glavom iz 19. minute nije predstavljao problem za Lalića, koji je lako uhvatio loptu.

Sarajevo je dominiralo, a Mladost je postigla pogodak. Vodstvo gostima je prelijepim golom u 22. minuti donio Dilaver.

Domaći su mogli do izjednačenja u 28. minuti, Okić je loše šutirao, a onda Harba nije uspio iz blizine pospremiti loptu u gol Mladosti. Duljevićev udarac s dvedesetak metara završio je pored gola, a onda je u 34. minuti Harba pogodio stativu, lopta je došla do Emersona, čiji je pogodak glavom spriječen intervencijom odbrane Mladosti i to s gol linije.

Ekipa Sarajeva nije odustajala, prilika se ukazala u 42. minuti, Benko je pogodio stativu, a Harbin udarac je izblokiran na gol liniji. Ipak, odbrana Mladosti je kapitulirala u 45. minuti kada je Benko primio loptu na rubu šesnaesterca, okrenuo se i pogodio za 1:1. Tim rezultatom završeno je prvo poluvrijeme.

U drugom poluvremenu su se nastavili nizati napadi Sarajeva, a na samom početku je odbrana Mladosti krajnim naporima uspjela izblokirati pokušaje Harbe i Benke. Upravo je Benko bio blizu pogotka u 60. minuti, no, pravovremeno je reagovao Hrvat i spriječio preokret Sarajeva.

Strijelac gola za Mladost, Haris Dilaver, igru je napustio u 62. minuti, a zamijenio ga je Asanović. Četiri minute kasnije je ponovo u prilici bio Harba te je i ovog puta bio neprecizan. Pritisak Sarajeva je bivao sve veći.

U želji da promijeni situaciju na terenu trener Mladosti Ibro Rahimić je u igru umjesto Kobilice uveo Muslimovića.

Kovačević je bio neprecizan sa izgledne pozicije u 71. minuti nakon dodavanja Okića. Nova prilika za Benku ukazala se u 72. minuti, hrvatski nogometaš se oslobodio protivnika i uputio udarac, koji nije bio dovoljno precizan. Trener Sarajeva Almir Hurtić je izvršio izmjenu te je Emersona zamijenio Čataković.

Stoper domaćih Kovačević je loše šutirao glavom nakon centaršuta Harbe uu 76. minuti. Sarajevu je ponestajalo vremena za preokret, a onda je na scenu ponovo stupio sjajni Benko, koji je u 80. minuti donio vodstvo Sarajevu. Nakon vodećeg gola, Hurtić je uveo u igru Kallasija umjesto Almira Bekića.

Dvostruki strijelac za Sarajevo, napadač Benko, igru je napustio u 87. minuti, a zamijenio ga je Gljiva. Posljednju priliku na utakmici imali su domaći u 90. minuti preko Čatakovića, koji nije pogodio. Bordo ekipa je pobijedila Mladost rezultatom 2:1 i tako napravila veliki korak ka plasmanu u Evropu.