VIDEO / EURO 2016: Ubjedljiva pobjeda Njemaca protiv Ukrajine

Reprezentacija Njemačke savladala je Ukrajinu 2:0 (1:0), u drugom meču Grupe C na Evropskom prvenstvu u Francuskoj.

Aktuelni šampion svijeta je lako slavio protiv rivala, a povelo je preko štopera Shkodra Mustafia  poslije centaršuta Tonija Kroosa iz slobodnog udarca u 19. minutu.

Njemačka je trijumf potvrdila u 93. minutu poslije kontranapada koji je poveo Mesut Özil, a završio ga rezervista Bastian Schweinsteiger. Ovo je “najubjedljivija” pobjeda na EP, za sada.

“Panceri” su u potpunosti nadigrali rivala, imali još nekoliko dobrih šansi, ali je sjajni golman Ukrajine Andriy Pyatov zaustavljao šuteve Draxlera, Götzea, Kroosa, Khedirae, Müllera.

Iako su zaista rijetko imali loptu u svom posjedu, Ukrajinci su sa mnogo trčanja uspijevali da povremeno zaprijete Njemcima, prije svega u prvom poluvremenu.

Imali su tri sjajne gol šanse, dvije je fantastičnim odbranama osujetio Manuel Neuer, a jednom je sa gol linije loptu izbacio Jérôme Boateng.

Na kraju je Njemačka ostvarila još jednu pobjedu na otvaranju EP, sedmu na 12 nastupa, te 19. put slavila u posljednjih 20 mečeva na kojima je vodila na poluvremenu.

U prvom meču Grupe C Poljska je također minimalnim rezultatom savladala Sjevernu Irsku, a u drugom kolu se u derbiju sastaju upravo Poljaci i Njemci.

<b>NAPOMENA:</b>Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Kakanj-x.com. Portal Kakanj-x.com zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara Kakanj-x.com nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.