VIDEO / EURO 2016: Njemačka je u polufinalu

Fudbaleri Njemačke plasirali su se u polufinale Evropskog prvenstva u Francuskoj!

Aktuelni prvak svijeta je skinuo kletvu i prvi put u historiji eliminisao Italiju pobjedivši “Azure” 6:5, poslije dramatične penal serije u Bordou.

U regularnih 90 minuta bilo je 1:1, a Njemačka će u borbi za finale EURO 2016 čekati boljeg iz duela u kojem se u nedjelju sastaju domaćin Francuska i Island (Sen Deni, 21h).

Njemačka je imala više od igre tokom 120 minuta, povela je golom Mesuta Özila u 65. minutu, ali tim Joachima Löwa nije impresionirao, pa su “Azuri” uspjeli da izjednače 12 minuta prije kraja golom Leonarda Bonuccia iz penala koji je igranjem rukom skrivio Jérôme Boateng.

Uslijedila je dramatična penal serija, koji sigurnim udarcima otvaraju Insigne i Kroos. Nakon toga je Zaza, koji je ušao u 120. minutu upravo zbog penala, poslao loptu “pod oblake”, ali Bufon brani mlitav šut Mülleru.

Barzagli lagano postiže gol, a onda Özil pogađa stativu. Ipak, Neuer spašava Njemačku odbranivši šut Pellèa, nakon čega Draxler pogađa, a onda golman Njemačke brani šut i Bonucciju. Šansu da “Pancere” odvede u polufinale imao je Schweinsteiger , ali kapiten promašuje cijeli gol.

163360716657782a93a7a47266217110_w640

Uslijedili su sigurni pogociGiaccherini ija, Hummelsa, Paroloa, Kimmicha, De Sciglioa uz mnogo sreće, te Boatenga, nakon čega Neuer brani i treći penal, Darmianu, poslije konsultacija sa njegovim saigračem iz Mancshester Uniteda Schweinsteigerom.

Novu meč loptu za Njemačku koristi bek Hector i odvodi svoj tim među četiri najbolja u Evropi. “Elf” se šesti put u nizu plasirao u polufinale nekog takmičenja.