VIDEO / EURO 2016: Engleska preokretom u zadnjim minutama do pobjede

Reprezentacija Engleske pobijedila je Vels 2:1 poslije preokreta u Lensu, u drugom meču drugog kola Grupe B Evropskog prvenstva.

Englezi su prvi put u historiji prekrenuli rezultat na nekom velikom takmičenju poslije zaostatka na poluvremenu i stigli do četiri boda uoči posljednjeg kola grupne faze takmičenja.

Junaci 104. okršaja sa Velsom bili su rezervisti Jamie Vardy koji je izjednačio rezultat u 56. i Daniel Sturridge koji je donijeo pobjedu u 92. minutu utakmice.

Vels, koji je najveći dio meča proveo igrajući “bunker”, neočekivano je poveo sjajnim golom Garetha Balea iz slobodnog udarca u 43. minutu, uz pomoć slabo postavljenog Joea Harta.

U posljednjem kolu grupne faze Englez igraju protiv sjajne Slovačke, dok će Vels igrati meč na sve ili ništa sa Rusijom.

Prvo poluvrijeme obilježila je engleska kontrola ritma meča. “Albion” je imao mnogo više loptu u svom posjedu, češće je napadala, ali centaršutevi i pokušaji sa distance nisu donijeli rezultat.

528499495762b556cebe4233172270_w640

Sjajnu šansu je u sedmom minutu upropastio Sterling, koji je očajno reagovao poslije centaršuta Lallanae sa desne strane, iako usamljen šutirao je preko gola.

Velšani su bili daleko od Hartovog gola, Bale je pokušao u dva navrata da izbori nešto, prvi put je izblokiran, a potom mu je napad upropastio Taylor.

Desetak minuta prije poluvremena Engleska je oštećena, sudija Brych nije svirao penal nakon igranja rukom Daviesa u svom kaznenom, dok je istovremeno Williams vukao Kanea za dres.

A onda je u samoj završnici uslijedio hladan tuš za Engleze. Rooney je napravio faul na više od 30 metara od gola, Bale je uzeo zalet, raspalio po lopti koja je prevarila slabo postavljenog Harta i završila u mreži (0:1).

7732220835762b2ced2df9876243354_w640

Hodgson je odmah na poluvremenu reagovao, izveo je neupotrebljive Sterlinga i Kanea, a uveli Sturridgea i Vardya.

To je relativno brzo donijelo rezultat i izjednačenje. U 56. minutu Sturridge je centrirao sa desne strane, Williams je skočio ali umjesto da izbaci loptu u polje on ju je spustio na peterac ispred Vardyja koji koristi poklon i trese mrežu četvrti put iz posljednjih pet šuteva na pet mečeva za Englesku (1:1).

Uslijedio je još jači pritisak Engleske, Vels se grčevito branio i ispucavanjem lopte trošio vrijeme, a Hodgson krenuo na sve ili ništa uvođenjem tinejdžera Rashforda 17 minuta prije kraja.

Kružili su Englezi oko kaznenog prostora Velsa do posljednje sekunde, ali osim jednog pokušaja Rooneya sa ivice kaznenog koji je izblokiran nisu uspjeli konkretno da ugroze gol zapadnih komšija.

Kada su svi očekivali kraj i neriješen rezultat, Englezi su odigrali sjajnu akciju brzom izmjenom pasova ispred kaznenog prostora, loptu je u šesnaestercu dobio Sturridge  koji je izdržao pritisak čuvara i gurnuo loptu pored Hennesseya uz bližu stativu.

10257890325762b846bbc9d226863996_w640

<b>NAPOMENA:</b>Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Kakanj-x.com. Portal Kakanj-x.com zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara Kakanj-x.com nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.