Postani član

Zaslužujete ekskluzivan i kvalitetan sadržaj.

Džanan Musa će igrati za evropsku titulu: Real Madrid u finalu Eurolige

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Drugi finalista košarkaške Eurolige za ovu sezonu je ekipa Real Madrida koja je u polufinalu bila bolja od Barcelone rezultatom 78:66 u još jednom košarkaškom El Clasicu koji je i ovaj put ponudio sjajnu košarku.

Prva četvrtina donosi nam egal, kao da su ekipe ispitivale snage, a rezultat prvog perioda je glasio 18:18. Na početku utakmice naš Džanan Musa je dobio vrlo brzo dvije lične greške pa je morao na klupu.

U drugom periodu Real je imao nekoliko loših napada, prije svega šutevi Rudya Fernandeza bili su isforsirani, a Barcelona je to znalački koristila i mic po mic u jednom trenutku došla je do devet poena razlike. Rezultat nakon prvog poluvremena glasio je 42:36 za Barcelone.

U drugom poluvremenu Real je nametnuo svoj ritam igre u trećoj četvrtini. Barcelonu je stao šut za tri poena, a Kraljevi su vrlo efikasnom igrom i dobrom odbranom napravili seriju 18:5. Nakon treće četvrtine Real je imao vodstvo od 58:55.

Sve navedeno je značilo da nas u posljednjem periodu čeka drama i pravo uzbuđenje kako smo i navikli kada je u pitanju El Clasico Barcelone i Reala.

Bilo je svega na obje strane u posljednjem periodu i promašenihš šuteva, grešaka, a najmanje laganih poena, piše Sportsport.ba. U cijeloj toj priči na kraju se najbolje snašla ekipa Reala na krilima starih lisaca Sergia Rodrigueza i Sergia Llulla stiže do konačnih 78:66.

U redovima Reala ponovo je prvo ime bio nevjerovatni Edy Tavares sa double-double učinkom. Tavares je susret završio sa 20 poena i 14 skokova. Odličan je bio i Rodrugez sa 12 ubačenih poena i četiri sjajne asistencije. Naš Džanan Musa je polufinalni duel Eurolige okončao sa učinkom od sedam poena, dva skoka i dvije asistencije za 20 minuta na parketu.

U timu Barcelone svoju noć je imao Laprovitiola sa 12 poena, dva skoka i dvije asistencije, Abrines je ubacio 13 poena.

Potpuno je razočarao Nikola Mirotić u redovima Barcelone koji je duel završio s tri poena, jednim skokom i jednom asistencijom te tako odigrao jednu od najlošijih partija su posljednjih nekoliko godina.

Barcelona tako u nedjelju ostaje utakmica za treće mjesto protiv Monaca.

Sa druge strane real Madrid će u velikom finalu u nedjelju igrati protiv Olympiacosa i tako će naš Džanan Musa imati priliku da postane klupski prvak Evrope u košarci.