Taekwondo klub Rudar „pokupio“ sve medalje u Sarajevu

Debitantska godina za Rudar

Proteklog vikenda u Sarajevu je održan taekwondo turnir pod nazivom Sarajevo Open-Kup Novog grada.

Ukupan broj takmičara koji su nastupili je 621 iz  četiri države okruženja. Perspektivni taekwondo klub „Rudar“ je predstavljalo 16 takmičara u mlađim kategorijama.

Izvrsni nastupi popraćeni su i medaljama: Zerina Tosuni osvojila zlatnu medalju, Vedad Terzić osvajač zlatne medalje,  Ismail Ćatić osvajač zlatne medalje a ujedno i najbolji pojedinac u disciplini Kick.

Bronzane medalje osvojili su: Sara Čehajić, Sajra Karamuja, Kanita Bliznović, Inesa Ganić, Emrah Helja, Denis Terzić, Bilal Ćatić i Emina Smaka.

• U ovoj godini klub će organizovati polaganje za pojaseve i manifestaciju kluba 29.12.2019., čime će uspješno završiti debitantsku sezonu krunisanu mnogim medaljama i peharima kako sa turnira u našoj zemlji tako i u inostranstvu. Zahvaljujemo se medijima na praćenju, roditeljima na podršci i trenerima i takmičarima na trudu i zalaganju – saopćeno je iz taekwondo kluba „Rudar“ Kakanj.