Taekwondo klub „Nur“ viceprvak Zeničko-dobojskog kantona

U nedjelju, 26.02.2017. godine u Sportskoj dvorani Kakanj održano je 2. Kantonalno prvenstvo u taekwondo-u za sve uzraste, mlađe kadete, kadete, juniore i seniore.

Domaćin  2. Kantonalnog prvenstva u taekwondou bio je kakanjski taekwondo klub „Nur“.

Na turniru su nastupili svi klubovi iz Zeničko-dobojskog kantona sa preko 260 takmičara nastupajući u borbama, formama i kikovima.

Taekwondo klub „NUR“ na Ze-do prvenstvu učestvovao je sa 37 takmičara osvojivši 18 zlatnih, 13 srebrenih i 12 bronzanih medalja.

Zlatnim medaljama su se okitili: Ismir Kovač, Nedžmin Berbić, Evelin Piljug, Emra Helja, Merjema Fejzić, Amir Abaz, Mirzet Delibašić, Adnan Haračić, Faruk Čaluk, Anes Kovač, Abdulah Berbić, Jusuf Fejzić, Šemsa Silajdžić, Sumeja Kevilj, Adnan Haračić, Afan Mušović, Sajra Berbić, Emin Lopo.

Srebrenim medaljama su se okitili: Bilal Musić, Muhamed Ademi, Ismail Mehinović, Amina Grahić, Hasan Hasić, Hamza Musić, Denis Vučić, Hamza Musić, Amir Abaz, Emra Helja, Mirzet Delibašić, Šemsa Silajdžić, Faris Čobo.

Dok su bronzane medalje su osvojili: Rijad Sačić, Ilhana Kovačević, Zejneb Ademi, Sumeja Fejzić, Harun Vehab, Abdulmalik Čobo, Rejjan Mehinović, Faruk Čaluk, Sumeja Fejzić, Harun Vehab, Fahrudin Nikolić, Enes Hadžić.

Na kraju turnira proglašene su najbolje ekipe u ukupnom plasmanu,  taekwondo klub „Nur“ zasluženo je zauzeo drugo mjesto.