Taekwondo klub Nur osvojio novih 14 medalja

U subotu 28.9.2019. godine održan je međunarodni taekwondo turnir u Hadžićima pod nazivom “Hadžići Friends Championship 2019” na kojem je nastupio i kakanjski taekwondo klub ‘Nur’ sa svojih 14 takmičara.

Na ovom turniru nastupile su četiri države s 390 takmičara iz 32 kluba.
Borci taekwondo kluba Nur ostvarili su sjajan rezultat osvojivši 14 medalja, i to sedam
zlatnih, dvije srebrene i pet bronzanih.

Zlatne medalje osvojili su: Škulj Merima, Berbić Adna, Helja Emra, Puščul Irhad, Kovač Anes, Kovač Ismir, Sačić Rijad,

Srebrene medalje osvojili su: Salkanović Dženis, Veispahić Emin.

Bronzane medalje osvojili su: Derjahović Vedad, Škulj Arnela, Alajbegović Kanita, Džafić Sulejman, Ćosić Anes.

Adna Berbić je proglašena za najbolju mlađu kadetkinju na turniru a Anes Kovač za najboljeg kadeta,te su nagrađeni peharima.

U poretku mlađih kadeta Nur je zauzeo drugo mjesto, u ukupnom poretku četvrto, što je za jedan bod manje od trećerangiranih.

Takmičare je predvodila trenerica Sedina Berbić dok su na turniru Sumeja Fejzić i Adnan Haračić bili u ulozi sudija.

U narednom periodu ovaj klub očekuju mnogi međunarodni turniri kako u BiH tako i u inostranstvu.