Rudar nakon više od godinu primio gol na domaćem terenu. Rudar-Sloboda 1:1

Sloboda je osvojila bod u Kaknju u 25. kolu Prve lige F BiH. Tuzlaci su protiv domaćeg Rudara odigrali neriješeno 1:1.

Sloboda je povela 62.minuti meča  kada je jedan igrač oboren u šesnaestercu domaćih. Strijelac za 0:1 sa bijele tačke je bio Sulejman Krpić. U 70.minuti lopta je na oko 17 metara došla do Mirvića koji sjajnim šutem u lijevu stranu golmana Adnana Hadžića šalje loptu u mrežu za veliko oduševljenje oko 2000 navijača Rudara.

Utakmica je bila jaka, žustra, često je glavni artibar sjeckao igru u korist ekipe Slobode što je ljutilo i unosilo nervozu domaćim igračima. Uprevo prema riječima igrača Rudara, glavni sudija je kumovao dosuđenom jedanaestercu jer igrači tvrde da je faul u 61.minutu napravljen metar izvan šesnaesterca.

Pred kraj utakmice je Amel Neimarlija izašao sam ispred golmana Adnana Hadžića koji očigledno obara Neimarliju, svi su bili ubijeđeni da će sudija svirati jedanaesterec, ali to se nije desilo.

Rudar je tako nakon više od godinu dana primio pogodak na svom terenu.

Ovim bodom, Sloboda je povećala bodovnu prednost u odnosu na drugoplasirano Jedinstvo, koje je danas poraženo u Banovićima rezultatom 1:0.

Utakmicu u Banovićima riješio je Muhamed Mujić golom u 2. minutu.

Sloboda nakon 25. kola ima 56, a Jedinstvo 54 boda a Rudar 51 bod.