Roma u naletu: Vučica opet druga, Džeko sve bliže rekordu

Fudbaleri Rome u strašnom su naletu. A u strašnom naletu je i Edin Džeko.

Kapiten fudbalske A reprezentacije Bosne i Hercegovine u večerašnjoj pobjedi protiv Torina (4:1) načeo je mrežu gostiju u 10. minuti i postigao je 19. prvenstveni gol u sezoni, a ukupno 29. u svim takmičenjima.

Dijamant je u velikoj formi i ovo mu je bila osma utakmica u nizu u kojoj je postigao bar jedan pogodak.

Kapitenu fudbalske A reprezentacije BiH nedostaje još samo pet golova kako bi izjednačio rekord koji drži Pedro Manfredini. Argentinac je, naime, najbolji strijelac Rome u jednoj sezoni sa 34 postignuta gola, ali po svemu sudeći novi rekorder ubrzo će postati Džeko, a samo je pitanje vremena kada će postati kralj strijelaca rimskog kluba…

Inače, Roma je ovom pobjedom ponovo preuzela drugu poziciju sa 56 bodova, sedam manje od lidera Juventusa.

Osim Džeke strijelci za Vučicu bili su Mohamed Salah, Leandro Paredes i Radja Nainggolan. Torino je u finišu susreta uspio tek ublažiti poraz, a strijelac je bio Maxi Lopez u 84. minuti.

Džeko je igru napustio u 89. minuti, uz ovacije s tribina… Zasluženo!

4—1 by mediabh