Rizvić slomio goste iz Mrkonjić Grada.(FOTO)

Košarkaši Kaknja večeras su na domaćem terenu u okviru XVI kola Lige 12 savladali Mladost iz Mrkonjić Grada rezultatom 75:57. Preko 700 posjetilaca je bodrilo domaće košarkaše u ostvarivanju desete pobjede kojom ekipa KK Kakanj zauzima treću poziciju s realnim šansama za ulazak u doigravanje, Ligu 6 za prvaka BiH.

Samo je prva četvrtina pripala gostima rezultatom 15:19. U drugoj četvrtini trener domaćih pruža šansu mladom i poletnom Benjaminu Šabiću koji ubacuje 8 veoma važnih poena koji su nagovijestili preokret u utakmici. Već na poluvremenu je bilo 34:32. U drugom poluvremenu domaći odlično igraju, posebno Ramo Ruzvić koji je odigrao možda i najbolju utakmicu u redovima Kaknja. Treća četvrtina završava rezultatom 50:37. U posljednjoj četvrtini još bolja utakmica domaćih. Bilo je čak 22 poena prednosti, ali je Pandža pružio priliku Hadžiću i Lušiji. Više nego zaslužena pobjeda domaćih na kraju kraju rezultatom 75:57.

Najbolji igrač susreta je bio Ramo Rizvić sa 24 ubačena poena i 8 skokova. Najbolji igrač u gostujućoj ekipi je bio Luka Radmilović sa 15 poena i 8 skokova.