Reprezentacija BiH rezultatom 5:0 slavila protiv Gibraltara u Zenici

Sasvim očekivano, reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je na Bilinom polju savladala amatere iz Gibraltara, 5:0.

Već u 4. minuti mrežu gostiju zatresao je Vedad Ibišević. Sjajan pas s pola terena uputio je Pjanić, “Vedator” je mirno uštopao i rutinski proslijedio u mrežu. U narednih deset minuta nastavljeni su napadi BiH, a najkonkretnije šanse su imali Višća i Hodžić. Potom su gosti uspjeli malo usporiti igru, a zamalo su i kaznili jedan nesmotreni “izlet” Asmira Begovića.

Uslijedilo je još nekoliko lijepih akcija našeg tima, da bi jednu konkretnu priliku imao i Gibraltar u 39. minuti. Srećom, naša odbrana je bila na visini zadatka. I,onda, kada je većina gledalaca na Bilinom polju pomislila da će bh. ekipa na poluvrijeme otići s minimalnom prednošću, ponovo je na scenu stupio Ibišević. Prethodno je odličnu asistenciju uputio Višća, a “Vedator” glavom zatresao mrežu Gibraltara.

Početkom drugog poluvremena BiH ponovo kreće agresivnije, što je u 52. minuti urodilo plodom, nakon što je povratnik u reprezentaciju Avdija Vršajević zakucao loptu u gol gostiju za 3:0.

Samo četiri minute kasnije, jedan od najboljih pojedinaca meča Edin Višća upisuje se i u strijelce. Ovog puta asistent je Vršajević, na čiji dobar pas još bolje reaguje krilo Istanbul Basaksehira i pogađa lijevi kut gola za “poker” u mreži Gibraltara.

U ostatku utakmice nastavile su se redati prilike za Zmajeve, ali Vrančić, Hodžić i Cimirot nisu uspjeli poentirati. S druge strane, u 86. minuti odlično je šutirao Bardon, ali Begović je bio na pravom mjestu.

Peti gol i konačan rezultat zaključuje u sudijskom vremenu defanzivac Ermin Bičakčić.

BiH – GIB / 4:0 Viš. by clipsbh

BiH – GIB / 3:0 Vrš. by clipsbh

BiH – GIB / 2:0 Ibš. by clipsbh

BiH – Gibraltar / 1:0 Ibišević by clipsbh