Remi Mladosti i Slobode u devetom kolu Premijer lige

U devetom kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine ekipa Mladosti je upisala svoj šesti ovosezonski remi. Protivnik izabranicima Ibre Rahimića bila je tuzlanska Sloboda, najprijatnije iznenađenje u ovoj sezoni.

Gosti su dominirali u prvih pola sata igre. Na samom otvaranju utakmice zaprijetili preko Ahmetovića, a potom i Sarića koji sa 16 metara puca pravo u ruke golmana Hadžića. Gosti su u prvom poluvremenu pokušali još preko Stjepanovića koji je šutirao sa desetak metara preko gola Mladosti, ali bilježimo i pokušaj Veselinovića kada u 14. minuti sa samo šest metara šutirao preko gola. Mladost je zaprijetila golu Slobode samo u 30. minuti kada je Čović pucao iz slobodnog udarca preko gola Pirića.

Kazna za sve promašaje gostiju stiže na otvaranju drugog poluvremena. Rizvanović puca ka golu Pirića, Mehmedagić blokira, a odbijenu loptu sa 10 metara Bošković zakucava u mrežu Tuzlaka za 1:0. U 52. minuti velika prilika za Ahmetovića koji zaobilazi Hadžića u situaciji jedan na jedan, ali pogađa stativu. Tri minute kasnije Šišić nakon nesmotrene reakcije veznog reda Slobode krade loptu Kostiću i trči ka golu Pirića, šutira sa ivice šesnaesterca ali golman Slobode odlično brani. U 68. minuti nova velika prilika za Slobodu, Ahmetović šutira samo nekoliko centimetara pored lijeve stative Hadžića. U 75. minuti još jednu u nizu prilika za Tuzlake ne koristi Kostić koji sa pet metara prebacuje preko gola Mladosti. U 80. minuti nakon gužve u šesnaestercu Mladosti, Čović umalo da matira vlastitog golmana, ali Hadžić na visini zadatka. U 85. minuti Mladost je pokradena od strane glavnom suca meča, Harisa Kaljanca koji ne dosuđuje očit jedanaesterac nakon prekršaja nad Šišićem. Tuzlaci do poravnanja stižu u 92. minutu kada ubačaj na drugu stativu koristi Kostić koji sa dva metra glavom loptu šalje u mrežu Hadžića za konačnih 1:1.

Na kraju remi je možda i najrealniji ishod budući da su Tuzlaci dominirali većim dijelom utakmice, ali isto tako sudac Kaljanac je nakon vodstva Mladosti od 1:0 veoma lako mogao pokazati na bijelu tačku, a onda bi ishod ovog meča bio drugačiji.

Treba napomenuti kako je Kaljanac zbog neprimjerenog ponašanja udaljio na tribine gostujućeg trenera, Husrefa Musemića koji ga je po okončanju meča počastio sa nekoliko psovki i nema sumnje da Tuzlake očekuje ”čestitka” od strane Diciplinske komisije NSBIH.

Ovakve utakmice su rijetskost. Imali smo mnošto prilika i na kraju smo mogli veoma lako da izgubimo. Zadovoljan sam igrom moje ekipe, ali nisam zadovoljan bodom, ali to je sport i to se dešava. Možda nam se na nekoj drugoj utakmici sve ovo vrati.” rekao je Husref Musemić na pressici nakon susreta, a potom prokomentarisao odluku Kaljanca koji ga je u drugom poluvremenu poslao na tribine:

Ne znam zaista zbog čega sam isključen. To je sastavni dio sporta. Isključuju se velika imena, Murinjo i Wenger, pa zašto i ja ne bih mogao biti isključen. ”

Sloboda nam je prvih pola sata pravila ogromne probleme. Uočljiv je bio nedostatak Karahmeta i Kovača. Gosti u prvom poluvremenu nisu iskoristili svoje prilike, a mi smo početkom drugog dali gol, a onda mogli vrlo lako i do drugog da nam je dosuđen jedanaesterac, ali Sloboda se vratila u finišu meča i to zaista zasluženo. Nemam primjedbi na moju ekipu, momci su se izuzetno borili, a Sloboda je danas pokazala zašto je u vrhu tabele bh. fudbala.” rekao je šef stručnog štaba Mladosti, Ibro Rahimić nakon susreta. (Radiokakanj.co.ba)