Preokret Arsenala za prvu pobjedu u Premiershipu

Fudbaleri Arsenala pobijedili su danas poslije preokreta ekipu Vest Hema sa 3:1, u meču trećeg kola engleske Premijer lige.
Utakmica na “Emirates” stadionu donijela je mnogo uzbuđenja pred golovima oba tima.

Igrači Vest Hema su bili bolji u prvom dijelu meča, a inicijativu su krunisali vodećim golom Marka Arnautovića u 25. minuti.

Izjednačujući pogodak za domaću ekipu postigao je Naćo Monreal u 30. minutu poslije proigravanja Aleksa Ivobija sa desne strane.

Oba tima imala su nekoliko dobrih prilika u nastavku, ali sve do 70. minute nije bilo gola kada je Lakazet iz okreta centrirao i pogodio Isu Diopa koji je zatresao vlastitu mrežu.

Arsenal je do kraja susreta kreirao još nekoliko dobrih prilika da dođe i do ubjedljivijeg trijumfa, a to je u 93. minuti uspjelo Deniju Velbeku na dodavanje Ektora Beljerina za konačnih 3:1.

Arsenal je pobjedom nad gradskim rivalom došao do prvih bodova u ovoj sezoni i sada je na 12. mjestu, dok je Vest Hem posljednjeplasirana ekipa Premiershipa, bez bodova.