Nur u Hadžićima osvojio 12 medalja

U subotu, 23.09.2017. godine u Hadžićima je održan međunarodni turnir na kojem je nastupio i kakanjski taekwondo klub Nur.

Na turniru je nastupilo 450 takmičara iz 25 klubova iz Srbije, Hrvatske i Bosne i Hercegovine. Nur je nastupio na ovom turniru sa 16 takmičara osvojivši 12 medalja i to 4 zlatne, 5 srebrnih, 3 bronzane medalje.

Zlatnim medaljama su se okitili : Adnan Mašić, Evelin Piljug, Adna Berbić, Zerina Tosuni
Srebrenim medaljama su se okitili: Amir Abaz, Bakir Neimarlija, Ismir Kovač, Jusuf Fejzić
Emra Helja. Dok su bronzane medalje medalje osvojili: Emin Lopo, Faruk Čaluk i Lamija Škulj.

Članica ovog kluba Zerina Tosuni izabrana je za najbolju vrtićanku na turniru i osvojila pehar. Juniori i juniorke Nur-a u kategoriji plasmana osvojili su 2. mjesto, a u ukupnom poretku klub je osvojio 3. mjesto.
“U narednom periodu očekuju nas međunarodni turniri kako u Bosni i Hercegovini tako i izvan. Već ovaj vikend očekuje nas turnir u Zenici, poslije tog reprezentativci kluba Nur putuju za Beograd. U toku su pripreme za turnire.” navedeno je na stranici kluba.