Nur iz Ulicinja donosi novih pet medalja u Kakanj

U nedjelju 09.06.2019.godine Ulcinj je bio domaćin međunarodnog turnira za sve uzraste.

Na turniru je nastupilo  36 klubova sa 420 takmičara iz pet država. Pet kakanjskih boraca  iz Taekwondo kluba “NUR” nastupilo je na ovom izuzetno jakom turniru.
Osvojili su pet medalja, od toga jednu zlatnu, tri srebrene i jednu bronzanu medalju.
Zlatnu medalju je osvojila: Adna Berbić. Srebrenim medaljama su se okitili: Davud Sarać, Kanita Alajbegović i Lamija Paučinac, dok je bronzanu medalju osvojio Jusuf Fejzić.
Na kraju turnira, Adna Berbić je proglašena za najbolju mlađu kadetkinju turnira osvojivši i pehar.Također, Taekwondo klub “NUR” je osvojio i pehar za 3. mjesto u kategoriji mlađih kadetkinja.Takmičare Taekwondo kluba “NUR” na ovom turniru predvodila je Sedina Berbić, dok je na turniru sudila Sumeja Fejzić.

U narednom periodu Taekwondo klub “NUR” nastupit će na turniru u Hadžićima, a nakon toga slijede pripreme za naredne turnire na Boračkom jezeru.