NK Rudar u prvoj pripremnoj utakmici poražen od Čelika

U prvoj pripremnoj utakmici, igrači Rudara su poraženi od zeničkog Čelika rezultatom 3:1.

Zeničanima je ovo druga uzastopna pobjeda.Nakon pobjede protiv ekipe NK Budučnost rezultatom 1:0,izabranici trenera Pavića su savladali i Rudar iz Kaknja.

Zeničani su već u petoj minuti utakmice došli do vodstva golom Alena Dedića.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo mnogo prilika.

Samo četiri minute igre u drugom dijelu utakmice je bilo potrebno Fenanu Salčinoviću da udvostruči rezultat.

Do kraja utakmice igrači Rudara uspjeli su smanjiti prednost Čelika u 87. minuti golom Crnojevića,a konačnih 3:1 iz penala u 89. minuti postavio Radulović.

”S obzirom da je prva utakmica i da sam napravio dvije ravnomjerne ekipe,utakmicom i jesam,a i nisam zadovoljan.Čelik je kvalitetnija ekipa te je trener Pavić držao kvalitet do kraja utakmice”, rekao je trener Plavčić za Kakanj-x.

Narednu utakmicu „zeleno-crni“ igraju u srijedu 4.februara u 12 sati na terenu s plastičnom podlogom u Visokom, poslije koje će odrediti putnike za Makarsku,gdje će obaviti desetodnevne pripreme.

Čelik – Rudar (K) 3:1 (1:0)

Stadion Kamberovića polje. Gledalaca: 400. Sudija: Nermin Smajlović (Zenica). Strijelci: 1:0 Al. Dedić (39), 2:0-Salčinović (49), 2:1 Crnović (85), 3:1 Radulović (89.iz penala).

ČELIK: Adilović, Hećo, Kojić, Jusić, Bureković, Popović, An. Dedić, Grahovac, Salčinović, Simić, Karić.
Još su igrali:Hinović(Bukvić) Al. Dedić, Selimović, Džafić,  Gojković, Pezer, Kavazović, Pejić,  Sikira, Huseinspahić, Kazazić, Merzić, S. Softić, Radulović, Duraković, H. Adilović. Trener: Boris Pavić.

RUDAR: Hadžić, Kim, Begić, Čizmić, Kil, Ramić, Gafurović, Petrović, Kulović, Dželo, B. Spahić. Drugo poluvrijeme: Bekan, Merdić, Prkić, Dučić, M. Spahić, Topalović, Salkić, Crnović, Song, Neimarlija, Omerović. Trener: Valentin Plavčić.