Mladost na svom terenu poražena od Širokog Brijega

Nakon reprezentativne pauze, takmičenje su nastavili fudbaleri BHTelecom Premijer Lige.

Mladost je ugostila izuzetno jaku ekipu Širokog Brijega koja se bori sa izlazak na evropsku scenu. Nakon početnog ispitivanja snaga, prvu priliku Mladosti iskoristio je Dilaver koji je u devetoj minuti pogodio mrežu Širokog Brijega i izazvao erupciju oduševljenja na tribinama. Samo minutu poslije vodstva Mladosti svoj šut je probao Krstanović, ali je golman Hadžić bio siguran. U tridesetčetvrtoj minuti nakon odbitka u šesnaestercu Mladosti, najbolje se snašao Pandža, koji je poravnao rezultat na 1:1. Do kraja prvog  poluvremena Široki Brijeg je imao više od igre ali nije uspio iskoristiti svoje prilike.

U drugom poluvremenu intenzitet utakmice je opao. U pedesetdrugoj minuti Bošković je pucao sa dvadeset metara, ali je golman Širokog Brijega izbacio loptu u korner. Samo četiri minute poslije pokušaja Boškovića u kaznenom prostoru je oboren igrač Širokog Brijega, a sudac Šehović pokazao na kazneni udarac. Siguran izvođač kaznenog udarca bio je Krstanović, te tako postavio i konačan ishod ove utakmice 1:2.

U samom finišu utakmice, Isaković je imao dvije dobre prilike gdje je pucao glavom, u devedesetdrugoj minuti kada je golman odbranio i dvije minute poslije toga je šutirao pored gola.

Mladost u narednoj utakmici ide na Tušanj, dok Šrioki Brijeg dočekuje na Pecari ekipu Radnika iz Bijeljine.

(A.Kemal – Kakanj-X)

<b>NAPOMENA:</b>Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Kakanj-x.com. Portal Kakanj-x.com zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara Kakanj-x.com nije dužan obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.