Messi spasio Argentinu protiv Irana

Reprezentacija Argentine u drugom kolu grupe F Svjetskog prvenstva u Brazilu pobijedila je selekciju Irana u sudijskoj nadokanadi rezultatom 1:0, a strijelac je ponovo bio Lionel Messi kao i protiv BiH

Iako je Argentina u utakmici protiv Irana bila veliki favorit, igrači Alejandra Sabelle nisu oduševili u meču sa Iranom, kao ni protiv BiH

U prvom dijelu utakmice Argentinici nisu napravili mnogo toga, iako su igrali sa tri napadača, na čemu je insistirao Messi.

Iranci su igrali defanzivno i sjajno zaustavljali Messija koji nije uspio ništa napravit. Iran je igrao disciplinovao i borbeno.

Drugo poluvrijeme je bilo puno bolje. Iranci su uspjeli kreirati nekoliko akcija. U sjajnoj akciji u 67. minuti imali su izglednu priliku kada je Dejagah šutirao glavom sa desetak metara, ali je Romero odbranio.

Argentina je imala šansu u 75. minuti. Di Maria je prošao s lijeve strane, dobro šutirao, ali je Haghighi dobro intervenirao.

Irnci su uzvratili u 86. minuti. Reza je bio u prodoru s Argentincima, dobro šutirao, ali je Romero spriječio senzaciju.

Argentina je na kraju slavila. Lionel Messi je ponovo bljesnuo u sudskoj nadoknadi i postigao gol. Ponovo je Messi sopasio svoju ekipu, kao i u utakmici sa našom selekcijom.

Argentina je u osmini finala i nakon dvije utakmice ima šest bodova. Iran i Nigerija imaju po jedna bod, a naša selekcija očekuje svoje prve bodove večeras u utakmici protiv Nigerije.