KK”Kakanj” savladao šampiona

KK “Kakanj” večeras je savladao šampiona OKK “Spars” iz Sarajeva u okviru X kola Lige 12.

Od početka utakmica je bila jako dinamična i izabranici Josipa Pandže su krenuli agresivno kao u svakoj utakmici do sada. Kakanjci su imali više od igre, bili su bolji u svakom segmentu večerašnje utakmice. Prvo poluvrijeme je završeno rezultatom 33:28 u korist domaće ekipe.

Drugo polvrijeme bolje su otvorili gosti iz Sarajeva koji su uspjeli izjenačiti rezultat, čak u jednom trenutnku i povesti. Kakanjci su se brzo vratili u ritam iz prvog poluvremena i na kraju uspjeli savladati izuzetno jaku ekipu Sparsa. Krajnji rezultat ove izuzetno kvalitetne utakmice glasio je 71:66 za Kakanjce.

Također treba istaći da je sportska dvorana u Kaknju večeras bila ispunjena do posljenjeg mjesta i da je posebnu draž ovoj utakmici dala navijačka skupina “Green Firm  2006”.