KK Kakanj u derbiju Lige 12 savladao Građanski u gostima

Poslije Sparsa i Leotara puni plijen iz Bijeljine odnio je i KK Kakanj. Momci Josipa Pandže večeras su igrali zonsku odbranu za koje igrači Građanskog nisu imali rješenja. Preciznije nisu imali raspoloženog šutera koji je mogao sa distance pogoditi nekoliko šuteva u nizu. Na kraju je bilo 70:75.

Poslije 18:18 nakon prvih deset minuta, Kakanjci su u drugoj četvrtini stekli 8 poena prednosti sa kojima su otišli na odmor.

Poenima Pantića Građanski je prišao na 48:56, ali je s druge strane odgovorio odlični Merdanović i vratio svom timu dvocifrenu prednost. U posljednji period ušlo se sa rezultatom 50:59.

S trojkom Mičića Građanski je spustio prednost na 65:70 na 1:41 do kraja. Pandža je zatražio time out. Baković je promašio naredni napad, ali Mićić sve to nije kaznio, odnosno promašio je šut za tri poena.

Na asistenciju Peljte Rizvić pogađa za 65:73 i odlučuje pobjednika. Građanski je imao katastrofalan šut od 35% (26/73), a Kakanj 58% (28/48).

U pobjedničkom sastavu Palavra je postzigao 15, Meradnović i Peljto po 14, a Rizvić je ostvario double double 11 poena i 11 skokova.

S druge strane Boljkovac je postigao 18, Pantić i Erkić po 17.

Pandža: Nema mjesta euforiji, nastavljamo dalje

Odmah nakon sjajne pobjede Kaknja na gostovanju u Bijeljini kod Građanskog (75-70), trener gostujućeg tima Jospip Padža je rekao:

“Druga četvrtina je presudila gdje smo se naplatili laganim koševima iz kontranapada. Mislim da smo ih našom kombiniranom odbranom dosta iznenadili. Bili smo koncentrirani, borbeni, doduše, imali smo malo problema u obrambenom skoku, ali sve u svemu odlična utakmica.U dobrom smo ritmu, dobro treniramo, imamo veliko samopouzdanje. Moramo samo nastaviti tako bez ikakve euforije.”

Kakanj trenutno zauzima treću poziciju sa 24 boda. Drugi je Leotar sa 25 dok je četvrti Građanski sa 23 boda. Na prvom mjestu su neprikosnoveni Sparsi sa maksimalnim učinkom od 30 bodova.