Kakanjski Rudar u Crnoj Gori osvojio četiri medalje, čak tri zlatne

Dana 09.06.2019. godine grad Ulcinj je bio domaćin 1. Ulcinj Trophy takmičenja u taekwondou.

Ukupan broj takmicara je 420 koji su dolazili iz 36 klubova sa regije Balkana. Taekwondo klub Rudar je nastupao sa četiri takmičara u konkurenciji kadeta, juniora i seniora, te osvojio isti broj medalja, od toga tri zlatne i jednu bronzanu medalju.

Zlatne medalje:  Amina Grahić- senior, Adnan Mašić- junior, Sajra Karamuja- kadet.
Bronzanu medalju osvojio je Ahmed Škulj- kadet.
U ekipnom plasmanu seniorki kakanjski Rudar osvojio je 3. mjesto, dok je Amina Grahić proglašena za najbolju seniorku turnira te osvojila zasluzeni pehar.
U ulozi suca nastupila je Šemsa Silajdžić, a ekipu do ovog velikog uspjeha za klub i grad Kakanj predvodio trener Adnan Kozlo.
– U narednom periodu naš očekuje polaganje učeničkih zvanja na nivou kluba, kao i klubsko druženje, saopćeno je iz kluba.