Kakanjski košarkaši rutinski do pobjede protiv Slobode

Kakanjski košarkaši su pred punom dvoranom ugostili ekipu Slobode iz Tuzle.

Sami početak utakmice pripao je gostima, koji su bolje otvorili utakmicu gdje su rezultatski bili bolji u par navrata. Kakanjci su konsolidovali redove krajem prve četvrtine, te su istu završili rezultatom 21:17.

Drugi  period igre u potpunosti pripada domaćim košarkašima, koji su ubacili u brzinu više i na poluvrijeme otišli sa devet poena prednosti 34:25.

Drugo poluvrijeme Kakanjci su nastavili u višem ritmu te su treću četvrtinu završili sa trinaest poena prednosti  54:41.

Završni period igre, također je u potpunosti pripao domaćim košarkašima koji su rutinski priveli utakmicu kraju. Krajnji rezultat glasio je 71:59.

Tuzlacima je ova utakmica mnogo više značila jer se bore za posljednje mjesto koje vodi u  Ligu 6. Odigrali su lošu utakmicu što svjedoči da su u prvom poluvremenu  upisali samo 25 poena.

Poslije neugodnog poraza u Trebinju, mislim da smo se svi skupili i da smo svi u trenažnom procesu. Polako se dovodimo u red i mislim da smo zasluženo slavili  danas, iako je to moglo biti i ubjedljivije, ali idemo dalje. Slijedeći su Sparsi u srijedu i nadam se da ćemo i tu utakmicu pobijediti i pozivam publiku da dođe u što većem broju“- kazao je za naš portal Pavle Boljkovac koji je večeras ubacio 6 poena i dodao isto toliko skokova.

Kakanj je ovom pobjedom ostao lider Lige 12.