Historijska pobjeda Mladosti nad velikim Željezničarem

Novajlija u ligi i tim sa Grbavice odmjerili su snage u Zenici na Kamberovića polju. U oba tabora najavili su otvorenu igru. Milomir Odović bio je lišen usluga Đelmića (zbog ženidbe) i Kosorića (kartoni). Goste je bodrilo oko 300 navijača, ali su i domaći imali sjajnu podršku svojih pristalica. Igrao se 7. minut kada je Dilaver probio po desnoj starni uposlio Kovača. Ovaj dobro šutira, ali Antolović brani.U 26. minuti Blagojević puca, Hadžić brani. U 35.minuti Ramović je napustio igru zbog povrede. Zamijenio ga je Husić. Nepopularnim rezultatom 0:0 okončano je prvih 45 minuta.

U nastavku gosti kreću ofanzivnije. No, dvije prilike iz prekida nisu iskoristili. U 55.minuti Tiago iz dobre prilike šutira, a lopta odlazi preko gola. Igrao se 61. minut kada je Dilaver testirao Antolovića. Golman Željezničara bio je siguran. Ipak, dvije minute poslije Dilaver matira Antolovića za vodstvo 1:0. Nakon primljenog gola, gosti su krenuli u ofanzivu. To je ostavilo dosta prostora za kontranapade. U 77. minuti Hrelja probija po lijevoj strani i centrira, a Dilaver ponovo pogađa za 2:0. Samo tri minute poslije Uzelac postiže sjajan pogodak za 2:1. Kokot je imao dobru priliku u 89. minuti. Hadžić je fantastično odbranio. Prva i velika pobjeda Mladosti u elitnom razredu bh. nogometa.