EURO 2016: Francuska u nadoknadi do pobjede i četvrtfinala!

Fudbaleri Francuske plasirali su se u četvrtfinale Evropskog prvenstva poslije pobjede nad Albanijom rezultatom 2:0 u drugom kolu.

Ekipa Didiera Deschampsa se mučila i u drugom meču u A grupi, ali je ponovo stigla do pobjede u finišu, ovoga puta golovima Antoinea Griezmanna u 90. i Dimitria Payeta u 96. minutu.

Francuzi su sa šest bodova postali prvi učesnici četvrtfinala, a ekipa Albanije pretrpjela je i drugi minimalni poraz.

Duel na stadionu Velodrom imao je dva potpuno različita poluvremena. U prvom se apsolutno ništa nije dešavalo, a u drugom su Francuzi pokazali zbog čega su među glavnim favoritima za titulu.

Stvarali su i promašivali brojne šanse, ali su na kraju ipak stigli do vrijednog gola koji će im donijeti opuštenost u posljednjem kolu.

Prethodno su u ovoj grupi Rumunija i Švicarska odigrali neriješeno 1:1, a za četiri dana sastaju se Švicarska – Francuska i Rumunija – Albanija.