Fantastičnim povratkom Damir Džumhur u drugom kolu Australian Opena

Nakon što se prije nekoliko minuta Mirza Bašić plasirao u drugo kolo Australian Opena, sada je to učinio i naš najbolje rankirani teniser Damir Džumhur. Nakon velike borbe, Damir je u pet setova bio bolji od Edmunda Klyea.

Prvi set je pripao Britancu, ubjedljivo, 6:1, gdje je Damir djelovao dosta nezainteresovano i bezidejno.

U drugom setu Damir se budi i u tie breaku izjednačuje rezultat na 1:1 u setovima (7:4). 12508770_852277878227903_8660445657932424560_n

Treći set pripada Edmundu koji koristi Damirove greške i vodi sa 2:1 u setovima. Damir Džumhur se tek probudio u četvrtom setu kada je počeo da igra dosta bolje i agresivnije te dobija ovaj set sa 6:3. Peti odlučujući set pripada ubjedljivo Damiru koji je sigurnom igrom završio ovaj set rezultatom 6:1.

Edmund Kyle (GBR) – Damir Džumhur (BiH):   6:1 ; 6:7(4:7) ; 6:4 ; 3:6 ; 1:6.