EURO 2016: Mađarska izjednačila u finišu meča

Fudbalske reprezentacije Islanda i Mađarske odigrale su neriješeno 1:1, u duelu drugog kola F grupe na Evropskom prvenstvu.

Ovim rezultatom mnogo zadovoljniji će biti Mađari koji su gubili do 88. minuta i koji su sada sa četiri boda obezbijedili prolaz u narednu fazu takmičenja.

Mađarska je tokom cijele utakmice imala posjed lopte i inicijativu, ali nije stvorila praktično nijednu gol šansu i bila je blizu poraza.

8308184065765827a48c74523381510_w640

Hrabri Islanđani, koji su u prvom kolu remizirali i sa Portugalom, bili su opasniji iz kontri i polukontri, a poveli su u 40. minutu kada je Gylfi Sigurdsson iskoristio jedanaesterac.

Ipak, Islanđani nisu izdržali do kraja. Dva minuta prije kraja upornost Mađarske se ipak isplatila, a bod im je donijeo Saevarsson autogolom.

U posljednjem kolu Island igra sa Austrijom, dok se Mađarska sastaje sa Portugalom.