EURO 2016: Fudbaleri Rumunije i Švicarske podijelili bodove

Fudbaleri Rumunije i Švicarske odigrali su neriješeno 1:1 u drugom kolu grupe A Evropskog prvenstva u Francuskoj.

Rumuni i Švicarci odigrali su veoma dinamičan duel na ’Parku prinčeva’ u Parizu u kojem je moglo da bude više od dva postignuta gola.

Ipak, podjelom bodova biće zadovoljnija ekipa Vladimira Petkovića koja ima četiri boda i nalazi se na čelu grupe ispred domaćina, dok su Rumuni ostali samo sa jednim i biće im neophodan trijumf u trećoj utakmici.

Meč u Parizu bio je izuzetno kvalitetan od samog početka – Haris Seferović propustio je dvije prilike, a onda je stigla kazna. Stephan Lichtsteiner napravio je penal u 18. minutu, a siguran izvođač bio je Stancu.

I pored primljenog pogotka Švicarci su nastavili sa napadima, Džemaili i Shaqiri propustili su da izjednače, pa su Rumuni na odmor otišli sa minimalnom prednošću. 809567280576191d4056d5865766026_w640

Momci u žutim dresovima mogli su da dupliraju vođstvo na startu drugog poluvremena, ali Hoban i Torje nisu uspjeli. To je iskoristila Švicarska i uz dosta sreće stigla do izjednačenja.

Poslije kornera sa lijeve strane, nekoliko igrača u žutim dresovima krenulo je na loptu i sudarilo se. Ona je pala u kaznenom prostoru, na nju je naletio Mehmedi i sa nekih 10 metara, iskosa sa lijeve strane, zakucao je u suprotni ugao.

Iako je bilo uzbuđenja bilo na obe strane, do kraja golova nije bilo i meč je završen neriješenim rezultatom.

U drugom susretu grupe A od 21 sat Francuska dočekuje Albaniju.