Džeko postigao 29. prvenstveni pogodak u ovoj sezoni

Fudbaleri Rome ekspresno su izjednačili rezultat u meču protiv Genoe. Nakon što su gosti poveli u 5. minuti utakmice posljednjeg kola italijanske Serie A poveli preko Pellegrinija, u 10. minuti bh. reprezentativac Edin Džeko pogodio je za izjednačenje rezultata na 1:1.

Bio je to 29. prvenstveni pogodak kapitena naše najbolje selekcije kojim je napravio veliki iskorak ka tituli najboljeg strijelca u ovoj sezoni italijanskog fudbalskog šampionata.

Džeko je prvo, poslije odličnog ubačaja, glavom pogodio stativu, a potom je odbijenu loptu grudima pospremio u mrežu gostiju iz Đenove.