Derbi Prve lige FBiH nakon sumnjivih odluka pripao Goraždu

U derbiju 1 lige FBiH Goražde je kao proplasirana ekipa dočekalo ekipu Mladosti sa istim brojem bodova kao i gosti iz Doboja. Prvih 15-ak minuta igra se bez ozbiljnijih prilika sve dok derbiju nedorasli sudac iz Bihaća svira penal za domaće pod vrlo čudnim okolnostima. Oštri protesti ekipe i stručnog štaba FK Mladost nisu mogli uticati na sudijsku odluku ali jeste golman FK Mladosti Ajdin Čelebić koji je sjajnom odbranom odbranio penal domaćinu i sačuvao 0-0 za svoj tim. Treba istaći sa je mladom Čelebiću ovo debi za FK Mladost u ovoj sezoni nakon povrede na treningu prvog golmana Elbisa Šabića. Poslije ovog momenta nastavlja se izjednačena igra sve do 37 minuta kada Goražde dolazi do pogotka iz druge veoma sporne situacije gdje je cijela zadnja linija Mladosti signalizirala ofsajd ali ne i glavni sudac. Oštri protesti gostiju iz Doboja su opet ostali bez rezultata. 1:0 postavio je domaći igrač Pirić. Nakon odmora Mladost igra puno čvršće i kreće po izjednačenje ali uprkos dominaciji tokom većeg drugog dijela ostaje bez pogotka te Goražde ostaje na prvoj poziciji.

Crvena Legija

Ostaje utisak da je Mladost mogla više jer igra koju su pokazali nije bila kao u dosadašnjem dijelu prvenstva, ali treba reci da je sudijska trojka tokom cijelog meča bila domaćinski nastrojena te uveliko oštetila goste iz Doboja ne dozvolivši im da razviju svoju igru, a posebno se ističu dvije izuzetno sumnjive situacije iz prvog dijela kod jedanaesterca za domaće kao i kod pogotka domaćih. Na kraju, treba istaći u sjajnu podršku Crvene Legije koja ponovo nije izostala. Oko 40 gostujućih navijača je cijeli meč bodrilo momke iz Doboja, a posebno treba istaći momenat kada je domaći spiker javio rezultat iz Kaknja gdje je domaći Rudar poveo protiv Budućnosti što je glasnim aplauzom pozdravljeno od strane Crvene Legije. Domaći su navijači i uprava pozdravili gostujuću ekipu i navijače koji su utakmicu uz gromoglasno fer i korektno navijanje ispratili cijelu utakmicu.