Čile savladao Australiju

Fudbalska reprezentacija Čilea savladala je večeras s 3:1 selekciju Australije u susretu Grupe B Mundijala u Brazilu.Nakon poprilično dosadnog uvoda u utakmicu, Čileanci su nakon 12 minuta igre stigli do vodstva od 1:0. Veliku gužvu u kaznenom prostoru iskoristio je napadač Barcelone Alexis Sanchez, koji je pogodio za prednost Čilea od 1:0.

Samo dvije minute kasnije novi gol u mreži Ryana. Jorge Valdivia je sjajnim udarcem pogodio za povećanje prednosti Čilea na 2:0

Nisu se Australci predavali već su u 35. minuti stigli do smanjenja zaostatka. Franjić je ubacio s desne strane, a iskusni Tim Cahill je pogodio glavom za smanjenje rezultata na 2:1.

Cahill je dvije minute kasnije imao priliku, ali je njegov udarac odbranio Bravo, pa se na odmor otišlo vodstvom Čileanaca od 2:1.

Veliku priliku je nakon 12 minuta igre u nastavku imala Australija, Mark Bresciano je fantastično šutirao, ali je Bravo sjajno odbranio i njegov udarac. Uzvratio je Čile fantastičnom prilikom preko Vargasa, no i on je bio neprecizan.

Još jednu priliku je Australija imala preko Bresciana. Dobro je šutirao, no lopta je otišla pored gola, a iako je bilo na obje strane još nekoliko solidnih pokušaja do promjene je došlo tek u nadoknadi vremena kada je Jean Beausejour pogodio za konačnih 3:2