Belgija ovjerila osminu finala, Južna Koreja napušta SP

U okviru grupe H odigrana je utakmica između reprezentacija Belgije i Južne Koreje

“Crveni vragovi” su već nakon drugog kola osigurali siguran plasman u osminu finala te su večeras sa reprezentacijom Južne Koreje odigrali jednu opuštenu utakmicu.

Tek u 25. minuti Belgija je prvi put zaprijetila preko Driesa Mertensa koji je promašio zicer sa pet metara. Sung-Yong Ki u 30. minuti precizno šutira sa 20 metara, ali golman Crvenih vragova spašava gol.

U 45. minuti Steven Defour je dobio crveni karton zbog nepromišljenog ponašanja. Do kraja poluvremena promjene rezultata nije bilo te ekipe odlaze na odmor sa rezultatom 0:0.

Ni drugo poluvrijeme nije bilo puno zanimljivije od prvog. Tek u 59. minuti Belgija ima priliku preko Driesa Mertensa ali njegov šut brani sjajni golman Južne Koreje.

Jan Vertonghen u 78. minuti dolazi do odbijene lopte i ne propušta šansu te pogađa za vodstvo Belgije od 1:0.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao te se južna Koreja ovim porazom oprašta od Svjetskog prvenstva.